Ambasada Francji w Polsce po raz drugi przyzna stypendium naukowe za badania z zastosowaniami terapeutycznymi w dziedzinie terapii medycznej
Do 27 kwietnia naukowcy mogą ubiegać się o stypendium Ambasady Francji w Polsce oraz Instytutu Francuskiego za badania z zastosowaniami terapeutycznymi. Laureat odbędzie miesięczny pobyt badawczy we Francji. Stypendium przyznane zostanie w ramach V edycji prestiżowego konkursu Prix Galien Polska nagradzającego twórców innowacji w farmacji i medycynie.
2018-02-14, 16:11

Jury wyłoni zwycięzcę spośród naukowców:

  • w wieku do 45 lat posiadających tytuł doktora oraz polskie obywatelstwo;
  • prowadzących badania w polskich laboratoriach (również w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej).

Wynikiem badań musi być innowacyjne odkrycie naukowe z zakresu chemii farmaceutycznej, biotechnologii, diagnozy czy materiałów dla medycyny, mające potencjalne zastosowania w dziedzinie terapii medycznej.

Stypendium naukowe

Nagrodą jest miesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i stypendium w wysokości 1700 €, wraz z pokryciem kosztów podróży w obie strony do miejsca docelowego oraz ubezpieczenia zdrowotnego na cały okres pobytu.

Procedura zgłoszeniowa

Aplikacje można składać za pomocą platformy online do 27 kwietnia 2018 r. na stronie prixgalien.pl/stypendium-ambasady-francji. Wymagane dokumenty (w języku angielskim) obejmują CV, plakat naukowy o charakterze popularyzatorskim prezentujący wyniki badań oraz jednostronicowe podsumowanie projektów badawczych kandydata. Na platformie znaleźć można szczegółowe informacje o stypendium, regulamin oraz wzór plakatu.

Jury, złożone z wiodących przedstawicieli polskiego świata medycyny, oceni m.in. wartość naukową plakatu i potencjał zaprezentowanych badań. Laureat stypendium zostanie ogłoszony w czerwcu 2018 r. podczas uroczystej ceremonii finałowej konkursu Prix Galien Polska 2018.

Konkurs Prix Galien Polska i stypendium dla młodego naukowca

Stypendium przyznawane jest w ramach konkursu Prix Galien Polska krajowej edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu Prix Galien nagradzającego i promującego innowacje w dziedzinie medycyny, farmacji oraz technologii ułatwiających diagnostykę i leczenie. W trwającej piątej edycji konkursu polscy naukowcy mogą zgłaszać swoje odkrycia naukowe do kategorii „Innowacyjne odkrycie naukowe”, walcząc samym o uznanie Kapituły Prix Galien Polska, która pracujące pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika. Nagrodą jest mający uznanie na całym świecie złoty medal Prix Galien. Termin składania aplikacji upływa 9 kwietnia 2018 r. Szczegóły na prixgalien.pl.

Na stypendium mają szansę również osoby rozpoczynające swoją karierę naukową. Do 9 kwietnia 2018 r. badacze w wieku do 25 lat mogą starać się o stypendium Prix Galien Polska dla młodego naukowca wykazującego się dorobkiem naukowym. Do zdobycia jest 10 000 zł. Stypendium Prix Galien Polska nagradza osoby prowadzące oryginalne i innowacyjne badania w dziedzinie medycyny, farmacji, biotechnologii lub technologii wspomagającej medycynę. Pozwala ono na dofinansowanie dalszej działalności badawczej i edukacyjnej, zachęcając tym samym do kontynuowania kariery w nauce. Szczegóły na prixgalien.pl.

KONTAKT / AUTOR
Prix Galien Polska
Fundacja na rzecz Innowacji w Farmacji i Medycynie
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.